כנסים וימי עיון

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
כנסים וימי עיון
אוירה יעוץ ומידע

המחקר הרפואי אודות אטופיק דרמטיטיס והטיפול בה הולך וצובר תאוצה. עם זאת, קיים פער אדיר בין הידע הקיים בעולם לבין היישום בשטח. כדי לגשר על הפער הזה, מתקיימים ימי העיון השנתיים, בהם מקבלים המשתתפים עולם של ידע מרוכז ממיטב הרופאים.

בין רופאים למטופלים – כוחו של מפגש

למטופלים רבים אין קשר עם רופא עור קבוע. הם מכירים את המשחות או התרופות אותם הם צורכים, ומבקשים מרשמים בתקופת התלקחות, לעיתים אפילו באופן דיגיטלי וללא כל מפגש עם רופא.
בצורה כזו, אין מי שיודע מהו הטיפול הסדיר שמקבל המטופל, אין מי שיעקוב אם יש נזקים מתמשכים מטיפול בלתי מותאם, אין מי שיציע למטופל רעיונות חדשים לטיפול.
אחת ממטרות הכנסים היא לבנות מערכת של יחסי אמון בין מטופלים לרופאיהם.
המפגש הבלתי אמצעי מלמד את המשתתפים שיש כל כך הרבה מה ללמוד ולהשתלם, ואף מסייע לרופאים לראות את חווית המטופל מנקודת המבט שלו.

ידע כמחולל שינוי

מטופל המשתתף בכנס הסוקר את העדכונים הקיימים על מחלת העור שלו מרוויח ידע ישים ומיידי, שעוזר לו 'כאן ועכשיו' לשיפור המצב. ההפתעות הן רבות. מטופלים שהיו בטוחים שהם כבר ראו הכל ושמעו הכל, יצאו עם תקווה חדשה. מטופלים שאספו ידע זעיר פה וזעיר שם, מצליחים לבנות לעצמם תמונת מצב מקיפה הנוסכת בהם בטחון.
הידע המקיף מאפשר למטופל להבין את התהליך הטיפולי שהרופא מציע, ומסייע לו להתמיד בסעיפים שעלולים היו להראות חשובים פחות, כמו למשל מריחת קרם לחות כאמצעי מניעה בזמני שגרה, או חיטוי העור והסביבה בחיי היומיום.

 

הכנסים שלנו 2014-2018 – העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס

החל מהקמת העמותה ב- 2014, קיימנו כנסים תקופתיים עם רופאים מובילים בתחומם. בעוד הכנסים הראשונים התקיימו במתנ"סים מקומיים, הרי שבכנסים הבאים כבר יצרנו שיתופי פעולה עם גופים רפואיים מובילים.
כנס 2016 התקיים בבית החולים איכילוב, בשיתוף מחלקת עור בבית החולים לילדים 'דנה'.
כנס 2018 התקיים במלון דן תל אביב, ככנס המשך לכנס הרופאים שעסק בחידושים ובעדכונים בטיפול באטופיק דרמטיטיס. הכנס תואם עם איגוד הרופאים לעור ולמין בישראל.