מחנה הקיץ “עור חדש”

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
מחנה הקיץ “עור חדש”
אוירה יעוץ ומידע

העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס מארגנת מדי קיץ מחנה לילדים אטופיים בדאבוס שבשוויץ. דאבוס מוכרת כבר למעלה מ- 100 שנה כאזור מועדף לריפוי והחלמה, ומחקרים רבים מאשרים את תכונותיה כאזור מומלץ לטיפול אקלימי.

מחנה נולד – העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס
כשהוקמה העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס בגלגולה הראשון, כעמותת 'קומי עורי', חשבו נתן ושולמית בורשטיין להסתפק בתמיכה ובהדרכה נאותה להורים עם ילדים הסובלים מ AD. אבל, תוך מספר חודשים בודדים פנו לעמותה הורים נואשים רבים, שמצב העור של ילדם לא יכול היה להסתפק בטיפולים השמרניים כאן בישראל.
נתן ושולמית בורשטיין, מתוך נסיונם האישי, ידעו כי השהות בדאבוס, בשילוב טיפול והדרכה נכונה, עשוי לחסוך מילדים אלו סבל רב, הם החליטו להרים את הכפפה.
ללא גורם מממן כלשהו, ועם הרבה רצון טוב, התחילו לתור אחר מבנה מתאים, לרכוש או לייבא מוצרי מזון מתאימים, לתפעל מטבח היפואלרגני, ולגבש מערך מתנדבות שיסייעו בטיפול בילדים תחת פיקוח רפואי.
כבר בשנת 2014, השתתפו במחנה 46 ילדים, כאשר לכל ילד הצטרף הורה או מלווה אחר. גם בשנים הבאות המשיך המחנה לפעול במתכונת דומה.
העלויות שהוטלו על כתפי העמותה עצומות. עלות המחנה עומדת על סכום של כ- 1,000,000 ש"ח מדי שנה. העלויות מכוסות בחלקן על ידי תורמים ונדיבים שונים, קרנות פילנטרופיות והשתתפות עצמית של החולים.
בנוסף, חלק גדול מעלות הפעילות נחסך ע"י הפעלת מערך מתנדבים ומתנדבות שהשקיעו בסך כולל אלפי שעות התנדבות ללא תמורה למען הילדים ומשפחותיהם.

תועלת מוכחת בשטח
פרופ' יוהאנס רינג, מנהל מחלקת עור ואלרגיה בבית החולים האוניברסטאי של המבורג, מעיד: "זה מאמץ מורכב להביא את הילדים לדאבוס, אך הדבר מאפשר להקל עליהם משמעותית, ולפעמים להצליח להביא לריפוי משנה לשנה."
השבועות בהם מבלים הילדים במחנה הקיץ מהווים עבורם חויה בלתי נשכחת. נאמנים לגישתנו, אנו משלבים טיפול רב-תחומי, עם דגש על המצב הרגשי של הילדים. הילדים זוכים לטיפול אינטנסיבי, סביבה היפואלרגנית, מזון מותאם וסיוע רגשי, וכל זאת משולב בחוויה של טיולים, פעילות אקסטרים, והרבה הרבה הווי וצחוק.

קריטריונים והרשמה – העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס
הרשמה מתחילה בדרך כלל בחודש אפריל, פתוחה לכל המעוניין למשך כחודש, ומתפרסמת בניוזלטר, בתפוצת אימייל ובדף הפייסבוק של העמותה.
הקריטריון הבסיסי להשתתפות הינו – אטופיק דרמטיטיס חמורה שאינה מתאזנת בטיפול סטרואידלי. הנרשמים ממלאים טפסים מפורטים אודות מצב הילד כולל הערכות מצב מהרופא המטפל.
הנהלת העמותה בוחנת את המקרים והמשתתפים מתקבלים בהתאם לחומרת התופעות ובהתייעצות עם רופאים בדבר התועלת שהחולה יכול לקבל משהות במחנה.