כנסים וימי עיון

דלקת עור אטופית - העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס ואסטמה של העור

בין רופאים למטופלים – כוחו של מפגש

למטופלים רבים אין קשר עם רופא עור קבוע. הם מכירים את המשחות או התרופות אותם הם צורכים, ומבקשים מרשמים בתקופת התלקחות, לעיתים אפילו באופן דיגיטלי וללא כל מפגש עם רופא.
בצורה כזו, אין מי שיודע מהו הטיפול הסדיר שמקבל המטופל, אין מי שיעקוב אם יש נזקים מתמשכים מטיפול בלתי מותאם, אין מי שיציע למטופל רעיונות חדשים לטיפול.
אחת ממטרות הכנסים היא לבנות מערכת של יחסי אמון בין מטופלים לרופאיהם.
המפגש הבלתי אמצעי מלמד את המשתתפים שיש כל כך הרבה מה ללמוד ולהשתלם, ואף מסייע לרופאים לראות את חווית המטופל מנקודת המבט שלו.

דלקת עור אטופית - העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס ואסטמה של העור

ידע כמחולל שינוי

מטופל המשתתף בכנס הסוקר את העדכונים הקיימים על מחלת העור שלו מרוויח ידע ישים ומיידי, שעוזר לו 'כאן ועכשיו' לשיפור המצב. ההפתעות הן רבות. מטופלים שהיו בטוחים שהם כבר ראו הכל ושמעו הכל, יצאו עם תקווה חדשה. מטופלים שאספו ידע זעיר פה וזעיר שם, מצליחים לבנות לעצמם תמונת מצב מקיפה הנוסכת בהם בטחון.
הידע המקיף מאפשר למטופל להבין את התהליך הטיפולי שהרופא מציע, ומסייע לו להתמיד בסעיפים שעלולים היו להראות חשובים פחות, כמו למשל מריחת קרם לחות כאמצעי מניעה בזמני שגרה, או התאמת הסביבה בחיי היומיום.

נגן וידאו
דלקת עור אטופית - העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס ואסטמה של העור

הכנסים שלנו 2014-2018 – העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס

החל מהקמת העמותה ב- 2014, קיימנו כנסים תקופתיים עם רופאים מובילים בתחומם. בעוד הכנסים הראשונים התקיימו במתנ"סים מקומיים, הרי שבכנסים הבאים כבר יצרנו שיתופי פעולה עם גופים רפואיים מובילים.
כנס 2016 התקיים בבית החולים איכילוב, בשיתוף מחלקת עור בבית החולים לילדים 'דנה'.
כנס 2018 התקיים במלון דן תל אביב, ככנס המשך לכנס הרופאים שעסק בחידושים ובעדכונים בטיפול באטופיק דרמטיטיס. הכנס תואם עם איגוד הרופאים לעור ולמין בישראל.

העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס נכונה ללוות את המתמודדים לאורך כל הדרך. באתר תמצאו מידע אודות טיפול באטופיק דרמטיטיס, ותוכלו להירשם לקבוצות הווטסאפ השונות שלנו, למתמודדים בוגרים לחצו כאן, להרשמה לקבוצות הווטסאפ של הורים לילדים מתמודדים לחצו כאן.
תוכלו ליצור אתנו קשר גם בטל' 08-9969970, או להשאיר את פרטיכם בטופס זה, ונציג/ה מצוות העמותה ייצור עמכם קשר בהקדם.
ניתן לשתף עמוד זה: