אטופיק דרמטיטיס – מניעת דלקות וזיהומים

אטופיק דרמטיטיס - מניעת דלקות וזיהומים

עור אטופי, מתאפיין בכשל במחסום העורי ולכן גם בתקופות רגיעה עלינו להיזהר יותר מאשר אנשים בעלי עור בריא, ולמנוע ככל האפשר דלקות וזיהומים.

דלקת עור אטופית - העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס ואסטמה של העור

אסטמה של העור - איך מונעים זיהום?

• מורחים מדי יום במשחה טיפולית קלה ללא סטרואידים, ללא סטרואידים, המכילה אבץ או חומר אנטי-ספטי (מחטא). דוגמאות למשחות מסוג זה: סיקאלפט (לאחריה כדאי למרוח קרם לחות), סיקפלאסט, בפנטן פלוס, ביאפין.
• פעם או פעמיים בשבוע כדאי להשתמש בסבון מחטא, כמו דרמקס, או סבון משמן עץ התה. חומרים מחטאים נוטים לייבש את העור, חשוב להקפיד במקביל מריחת קרם לחות באופן סדיר. במקרים של זיהום קיים, כדאי ללמוד לבצע אמבטיית חיטוי (חיטוי העור והסביבה) חזקה יותר, עם כלור, פולידין או קלי.

דלקת עור אטופית - העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס ואסטמה של העור

אטופיק דרמטיטיס - שמירה על היגיינה סביבתית

בשגרת חיים בסביבה של מתמודדי אסטמה של העור, חשוב להמשיך להקפיד על הגיינה סביבתית: שטיפת ידיים לפני מריחת קרם, היזהרות מהידבקות בפטריות או וירוסים, ושמירה על הקרמים עצמם שלא יזדהמו.

כדאי מאד להתרגל למרוח את הקרמים בידיים עטויות בכפפות. כפפות ויניל או ניטריל, אבל לא כפפות העשויות לטקס שהוא חומר מגרה.

כשמדובר בטיפול בתינוק או בילד אטופי, יש לשים לב להקפיד לחתל על חיתול בד כותנה נקי ומורתח, ולשים לב לעגלת התינוק, שנוטה להתלכלך וממילא לארח מושבות של חיידקים. יש להשתמש בסדין כותנה, להחליף אותו בתדירות גבוהה, ולכבסו בהרתחה.

באתר העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס תוכלו להרחיב את הידע שלכם בנושאים חשובים עבורכם: איך מטפלים בזיהומים אם בכל זאת קרו, איך יוצרים סביבה מוגנת למתמודד אטופי, ואיך מתאימים ביגוד נכון.
לקבלת פרטים נוספים ויעוץ אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון מספר:1700-507-506 או למלא את הפרטים ונציג/ה מהעמותה יחזור אליכם בהקדם.

ניתן לשתף עמוד זה: